דורית פלדמן הייתה אמנית מושגית רב-תחומית ואשת הגות.

לאורך דרכה האמנותית היא קיימה דיאלוג רעיוני רצוף עם המרחב התרבותי של אמנים ויוצרים מתחומי הפילוסופיה, המדע והספרות. מטרתה של קרן דורית פלדמן היא לשמר את יצירתה ולהמשיך את דרכה - בדרכה. לטוות שיתופי פעולה עם אמנים, מדענים ומוסדות תרבות כדי ליצור מרחבי שיח וזיכרון עכשוויים, חיים ופעילים.

קרן דורית פלדמן
(1956-2020)

לשימור ופיתוח מורשתה האמנותית והרעיונית

1.jpg

״בלוג 12 הכותבים״ 

דורית פלדמן קיימה במשך שנים דיאלוג עשיר עם אמנים, יוצרים ואנשי הגות.

במסגרת הבלוג, מוזמנים בכל שנה שניים-עשר איש מתחומים שונים, לכתוב טקסט קצר על יצירה אחת מתוך ארכיון העבודות של דורית פלדמן - לבחירתם. הבלוג יפורסם פעם בחודש. אם ברצונכם להצטרף ולכתוב על אחת מעבודותיה של דורית, הנכם מוזמנים לפנות אלינו:

d496f7_1b45f11bb82140c99a80eaa4dcbab6d9~

דפנה נאור, ינואר 2021

דורית פלדמן, אשת הגות שביטאה עצמהבאופן ויזואלי, בציור, בצילום ובפיסול

BKGRND2.jpg

ורדה גנוסר, פברואר 2021

במכלול הרחב והמגוון באמנותה של דורית, מתבלטים באופן מרשים ה'ספרים'. אלה ספרים המעוצבים כאובייקטים , ומסומנים כמקור של ידע וחיבור אל מקורות מן העבר. הם נוכחים כאובייקט אמנותי , תלת מימדי, ופיסולי, וכמו כן כמצע לשיתופי פעולה אמנותיים עם יוצרים אחרים, מתחום השירה, המוסיקה ועוד.

רבקה בקלש, יולי 2021

עיגול המרובע במסילותיו.jpg

דורית פלדמן, אמנית רנסנסית פוסט מודרנית, רב תחומית ורב מדיומאלית, שילבה את עולמות הידע והשפות – האמנותיות לכלל יצירה אינטגרטיבית יחודית. 

היצירה עיגול המרובע במסילותי היא תמצית כל אלה.
"כוונתי להרחיב את גבולות השפה האמנותית,", אמרה דורית, "למזג את השפות וליצור שפה משלי. החוויה שאני מנסה להעביר היא יצירת צרופים בלתי צפויים, לקחת את המסע האישי שלי לחיפוש קשרים במציאות, בהסטוריה, וליצור סביבת עולם המדגישה את האבולוציה, את ההתפתחות, את האפשרויות הרוחניות הקיימות במציאות, ולא רק את המציאות הקונקרטית"